Be safe
E-book "Be safe!"
Pobierz i bądź bezpieczny!
Szkoła partnerska
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]
[ ]

Akcja ,,Krwionośni”

Dnia 05.12.2022 (wtorek) w godz. 9.00-14.00 odbędzie się w naszej szkole akcja oddawania krwi "KRWIONOŚNI". Uczniowie pełnoletni, chętni do udziału w akcji mogą zapisać się na listę do dnia 04.12.2022 u pedagoga szkolnego p. Moniki Kołodziejskiej W dniu akcji należy zjeść lekkie śniadanie i wypić większą ilość płynów niż zwykle (np. woda, herbata, soki) Każda osoba po oddaniu krwi jest zwolniona z pozostałych zajęć lekcyjnych w tym dniu (na podstawie imiennego zaświadczenia) oraz otrzymuje:
* ekwiwalent w postaci czekolad,
* napój regeneracyjny
* drobny upominek
Zapisanie się na listę chętnych jest jednoznaczne z deklaracją oddania krwi dnia 05.12. 2022r. Bardzo proszę o podejmowanie odpowiedzialnych decyzji w tej kwestii.
Koordynator akcji Monika KołodziejskaAutor konrad dnia środa 29 listopada 2023 - 11:20:16 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf


Ty też uratuj komuś życie!

Zostań potencjalnym Dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych
We wtorek 05.12.2023 odbędzie się akcja KOMÓRKOMANIA, czyli rejestracja jako potencjalny Dawca krwiotwórczych komórek macierzystych. Akcja #KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni – tych, które nosi się w swoim ciele. Celem projektu było przeprowadzenie akcji edukacyjno - informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku kostnego. Inicjatorem akcji rejestracji potencjalnych Dawców jest Fundacja DKMS. Finał akcji to rejestracja jako potencjalny Dawca krwiotwórczych komórek macierzystych, która będzie połączona z akcją oddawania krwi ,,KRWIONOŚNI” oraz zbiórką pieniędzy na leczenie osoby z chorobą nowotworową pod hasłem ,,POMÓŻMY MARTYNIE”
Koordynator akcji z ramienia szkoły: Monika KołodziejskaAutor konrad dnia środa 29 listopada 2023 - 11:18:41 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

HALOWA PIŁKA NOŻNA


RUSZAJĄ ZAPISY DO SZKOLNEJ LIGI
"MINI HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW 3x3"ZGŁOSZENIA DRUŻYN 3 - OSOBOWYCH
DO DNIA 04 GRUDNIA.
WIĘCEJ INFORMACJI U PANA BALIŃSKIEGO
POKÓJ WUEFISTÓW.Autor konrad dnia poniedziałek 27 listopada 2023 - 10:29:14 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf


Dnia 6 grudnia w naszej szkole odbędą się MIKOŁAJKI !!!

W związku z tym wydarzeniem ogłaszamy konkurs na "Świąteczny Wiersz". Aby wziąć udział w konkursie, każda klasa musi napisać rymowany wiersz o tematyce świątecznej. Tego dnia wymagany jest również stój świąteczny np. sweter, czapka Mikołaja itp. Konkurs będzie rozstrzygany na podstawie procentowej frekwencji przebranych osób.
Klasa która zwycięży otrzyma nagrodę niespodziankę. :)Autor konrad dnia poniedziałek 27 listopada 2023 - 10:27:32 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistyczno-Spedycyjnej za nami..


W piątek 17 listopada 54 uczniów z klasy III, IV i V Technikum Logistycznego wzięło udział w I etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Logistyczno-Spedycyjnej zorganizowanej przez Uniwersytet Gdański. Ideą Ogólnopolskiej Olimpiady Logistyczno-Spedycyjnej jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania logistyką oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności z obszaru logistyki i transportu, a także kontynuowanie kształcenia na kierunkach studiów z obszaru branży TSL. Zdobycie wiedzy, umiejętności i kompetencji w tym obszarze, pozwoli na znalezienie w przyszłości dobrze płatnej i satysfakcjonującej, a zarazem rozwijającej pracy. Branża TSL obejmująca trzy sektory: transport, spedycję oraz logistykę jest jednym z najważniejszych elementów gospodarki kraju. Logistyka obecna jest w każdej dziedzinie życia. Aktualnie branża TSL bardzo dynamicznie się rozwija i poszukuje wykwalifikowanej kadry. Olimpiada Logistyczno-Spedycyjna jest doskonałym sposobem na zachęcenie młodzieży do dalszego rozwoju w tej dziedzinie.

Organizatorzy: Barbara Bojczuk – Grzegorz KufelZapraszamy do obejrzenia galerii.
Autor konrad dnia poniedziałek 27 listopada 2023 - 07:29:54 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf


Dnia 21 listopada odbył się Dzień życzliwości. W tym dniu odbył się konkurs na najbardziej żółtą klasę. Konkurs ten wygrała klasa 3 tep a nagrodą były słodkości dla całej klasy oraz voucher zwalniający z sprawdzianów, kartkówek i odpowiedzi ustnej do wykorzystania w wybranym dniu do końca roku kalendarzowego. Działała również poczta życzliwości dzięki, której uczniowie mogli anonimowo przekazać innym miłe i życzliwe słowa. Był prowadzony także kiermasz gdzie można było kupić wypieki wykonane własnoręcznie przez uczniów. W zabawę byli zaangażowani nie tylko uczniowie ale również nauczyciele. W śród grona pedagogicznego najbardziej wyróżniały się Panie wice dyrektorki: Pani Małgorzata Miara-Stępień oraz Pani Katarzyna Jagucak, które specjalnie z tej okazji zakupiły koszulki z napisem ,,najbardziej życzliwe wice" co odzwierciedla rzeczywistość. Mamy nadzieje, że w przyszłym roku wszyscy dołączą do zabawy.
Samorząd UczniowskiZapraszamy do obejrzenia galerii.
Autor konrad dnia piątek 24 listopada 2023 - 13:24:31 | Komentarze: 7 |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf


11 listopada to ważna data w historii Polski. Po 123 latach niewoli w 1918 r. nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy. Dlatego też w ten dzień już od kilkunastu lat uczniowie z klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego Bezpieczeństwo Narodowe składają uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. W tym roku zaszczytu ślubowania na sztandar dostąpili: z klasy policyjnej: – Maja Świstak oraz Anastazja Wątroba, a z klasy wojskowej: – Martyna Kraska oraz Dominik Kocjan. Rotę ślubowania odczytał Dyrektor Szkoły pan Zbigniew Mularczyk.
Uroczystość ślubowania to również ważny moment dla innych uczniów. Podczas uroczystości wręczane są również nagrody i wyróżnienia. W tym roku po najważniejsze laury sięgnęli uczniowie klasy IV LO. Julia Szklarz otrzymała dyplom wzorowy uczeń klasy wojskowej, za szczególne osiągnięcia w nauce, za które otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów. Wiktoria Korobajło (klasa policyjna) i Filip Oleksiejuk (klasa wojskowa) otrzymali dyplom najsumienniejszych w swoich profilach kształcenia. Elżbieta Łamińska z klasy 3 LO (profil policyjny) oraz Kacper Mazur z klasy 2 LO (profil policyjny) zostali wyróżnieni za zaangażowanie i godne reprezentowanie szkoły.
Klasa trzecia liceum zaprezentowała musztrę paradną, która została nagrodzona gromkimi brawami licznie zgromadzonych gości, rodziców oraz widzów. Uroczystości zakończyła defilada klas wojskowych i policyjnych oraz pocztów sztandarowych.


Zapraszamy do obejrzenia galerii.
Autor konrad dnia czwartek 23 listopada 2023 - 08:56:54 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Swięto 11 listopada

105 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2023 r młodzież naszej szkoły uczestniczyła w uroczystym apelu z okazji 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Hasło przewodnie tego wydarzenia brzmiało: POKÓJ TOBIE POLSKO, OJCZYZNO MOJA! Słowa te wypowiedziane zostały przez Wielkiego Polaka św. Jana Pawła II w czasie Jego pamiętnej pielgrzymki do Polski w czerwcu 1983 roku.
Pierwsza część apelu poświęcona była krótkiemu nakreśleniu historii odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku oraz nadaniu znaczenia słowom: WOLNOŚĆ i PATRIOTYZMw różnych ich aspektach i sytuacjach życiowych. W tej części uroczystości klasa III liceum o profilu mundurowym otrzymała certyfikaty uczestnictwa w szkoleniu wojskowo-policyjnym, które odbyło się we wrześniu tego roku w Niedzicy w Pieninach.
Druga część apelu traktowała o znaczeniu pojęć PATRIOTYZM, WOLNOŚĆ, NIEPODLEGŁOŚĆ w czasach teraźniejszych, w okresie pokoju, w suwerennej Polsce. Żeby się o tym przekonać, uczniowie klas maturalnych przeprowadzili sondę wśród koleżanek i kolegów szkolnych zadając im pytania typu: „co to znaczy niepodległość?”, „kiedy słyszysz słowo Polska, to?...”, „wolność jest ważna, ponieważ?...”, „co to znaczy być patriotą?”. „czy patriotyzm jest dzisiaj potrzebny?”, „czy znasz jakieś pieśni patriotyczne?” itp. Film z przeprowadzonej sondy wzbudził wielkie zainteresowanie wśród uczniów, okazało się również, że potrafią pięknie mówić o znaczeniu wolności i niepodległości we współczesnym świecie. Wypowiedziało się także kilkoro nauczycieli naszej szkoły, a na końcu wyświetlono potknięcia i wpadki osób wypowiadających się w sondzie co wywołało uśmiech na wielu twarzach.
Kilka dni przed akademią została przeprowadzona ankieta wśród 325 uczniów szkoły, której pytania również odnosiły się do zagadnień patriotyczno – wolnościowych. Wyniki tej ankiety podano w atrakcyjnej formie graficznej na ekranie podczas apelu z krótkim komentarzem prowadzących. Wnioski były budujące! Nasza młodzież jawi się w nich jako bardzo patriotyczna i miłująca swoją ojczyznę, także tę najbliższą, małą ojczyznę. Na dowód tego wystąpił zespół folklorystyczny „Złota Leszczyna”, a właściwie jego część składająca się z uczniów naszej szkoły. Brawo!
A na koniec czekała na uczestników apelu niespodzianka. Młodzież została zaproszona do interaktywnego konkursu wiedzy historycznej, podczas którego odpowiedzi można było udzielać za pomocą telefonów komórkowych co wzbudziło niemało emocji. Trwała zacięta rywalizacja, no ale zwycięzca mógł być tylko jeden! Został nim uczeń klasy V tip Igor Jabłoński. Gratulacje!
Apel wzbudził sporo pozytywnych emocji i spotkał się z dużym zainteresowaniem jego uczestników. I o to właśnie chodziło organizatorom!
Zobacz film z wywiadami

Zapraszamy do obejrzenia galerii.
Autor skaczmarski dnia piątek 17 listopada 2023 - 12:56:12 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH W ZŁOTORYI NA TRASIE MADRYT -TOKIO
ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH W ZŁOTORYI NA TRASIE MADRYT -TOKIO

Wtorek, 7. listopada był naprawdę niezwykłym dniem i to nie tylko za sprawą wyjątkowej jesiennej aury. Pogodny, ciepły ranek przyniósł nam niespodziankę jeszcze bardziej zaskakującą niż wysoka, jak na tę porę roku, temperatura.
Kiedy rozpoczęły się lekcje, nauczyciele wychowania fizycznego ze zdumieniem stwierdzili, że na terenie naszych boisk pojawił się nieznany dotąd obiekt w postaci….namiotu turystycznego. Co więcej, obiekt ten okazał się zamieszkany przez pewnego osobnika wraz z psem!
Nie minęło wiele czasu, kiedy okazało się, że ów człowiek to niestrudzony obieżyświat, który wyruszył ze swojego rodzinnego miasta, czyli Madrytu, aby ostatecznie zakończyć swoją podróż w …Tokio!
Tak niezwykłych gości w ZSZ nie zostawiamy samych sobie, więc bardzo szybko pan Sel López (bo tak właśnie nazywał się nasz gość) usłyszał od naszych wuefistów, że może liczyć na gorący prysznic, śniadanie, a nawet kawę w towarzystwie pana dyrektora! Nic dziwnego, że Sel nie wahał się nawet przez chwilę i z wdzięcznością przyjął zaproszenie. Keico (czyli jego czworonożny towarzysz podróży) też w mig zrozumiał, że jest w naszej szkole mile widzianym gościem.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


[ Czytaj resztę... ]
Autor skaczmarski dnia czwartek 16 listopada 2023 - 17:27:02 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Zmodernizowany Zespół Szkół Zawodowych w Złotoryi

Zmodernizowany Zespół Szkół Zawodowych w Złotoryi

Dobiega końca największy remont w historii szkoły, który odbył się w ramach realizacji zadania pod nazwą ,,Poprawa efektywności energetycznej i modernizacja budynków użyteczności publicznej Powiatu Złotoryjskiego’’. Zadanie objęło wykonanie prac remontowych i termomodernizacyjnych w 5 obiektach powiatowych: 4 szkół i siedziby Starostwa Powiatowego w Złotoryi.
Zakres zadań inwestycyjnych w Zespole Szkół Zawodowych objął:
- modernizację instalacji centralnego ogrzewania,
- ocieplenie obiektu wraz z usunięciem zniszczonych warstw izolacyjnych,
- wymianę oświetlenia wbudowanego na energooszczędne,
- wykonanie instalacji fotowoltaicznej,
- remont sal gimnastycznych,
- remont dachu z przebudową kominów,
- dostosowanie obiektu do wymogów ustawy o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w tym windy.
Z tak ogromnego zakresu prac remontowych jest ogromnie dumny Dyrektor Szkoły Zbigniew Mularczyk.
- Mamy szkołę na miarę XXI wieku – bardziej ekologiczną, ciepłą, nowoczesną – podkreśla.
- Remont był dla nas ogromną szansą na modernizację szkoły na tak szeroką skalę. Od lat mierzyliśmy się z różnymi problemami, jak na przykład z przeciekającym dachem. Teraz będziemy mogli skupić się na innych działaniach.
Ogromnie zaskoczeni wyglądem szkoły po wakacyjnej przerwie byli uczniowie. Największe wrażenie zrobiła kolorowa, nowoczesna elewacja, która widać już z daleka.
- Cieszymy się, że szkoła jest tak odmieniona. Na pewno będzie nam przyjemnie spędzać w niej czas – jednogłośnie mówią uczniowie.
Zaskoczenia ogromem inwestycji nie kryją też rodzice, którzy cieszą się, że ich dzieci będą mogły uczyć się w nowoczesnym budynku. Wielu z nich to absolwenci ZSZ, którzy pamiętają wygląd szkoły sprzed wielu lat.
Dyrekcję szkoły bardzo cieszy remont dużej sali gimnastycznej. Z nowoczesnej bazy sportowej szkoły będą na co dzień korzystali nauczycieli i uczniowie ZSZ.
Bardzo ważnym zrealizowanym zadaniem jest dostosowanie szkoły do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Zainstalowanie windy pozwoli na otwarcie się szkoły na uczniów, którzy mają problemy z poruszaniem.
Wartość całej inwestycji to pod 16 milionów złotych pozyskanych przez Zarząd Powiatu Złotoryjskiego.
Dziękujemy za zdjęcia „chmurkafoto” Karolina Chmara

Zapraszamy do obejrzenia galerii.
Autor konrad dnia środa 15 listopada 2023 - 14:23:51 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Dzień muzeów klasy 3bp

Dzień muzeów klasy 3bp

Nietuzinkowy projekt łączący elementy historii i techniki zrealizowała klasa 3bp wraz z wychowawcami panią Moniką Kubicz i starszym wychowawcą OHP w Jaworze panem Andrzejem Kowalikiem udając się 9 listopada br. na całodniową wycieczkę autokarową. Celem wycieczki było poznanie historii regionu oraz tajnik powstawania pierwszych pojazdów mechanicznych. Pierwszym miejscem jakie odwiedziła młodzież z klasy 3bp było Muzeum Gross-Rosen w pod jaworskiej miejscowości Rogoznica. KL Gross Rosen to były nazistowski obóz koncentracyjny założony w 1940 roku jako obóz przymusowej pracy dla polskich więźniów w strzegomskich kamieniołomach. Zwiedzanie Muzeum to wirtualna lekcja historii, obejrzenie stałej wystawy, spacer terenem dawnego obozu, obejrzenie
więziennych baraków oraz miejsc upamiętniających męczeńską śmierć przeszło 40 000 więźniów. Pod tablicą i pomnikiem ofiar przedstawiciele klasy zapalili znicze oraz minutą ciszy uczczono pamięć wszystkich ofiar II wojny światowej. Kolejnym etapem wycieczki były miejsca godne obejrzenia i polecenia nie tylko mechanikom pojazdów samochodowych, ale też wszystkich zainteresowanym rozwojem motoryzacji . Muzeum Powozów Galowice to miejsce niezwykłe . Są to prywatne zbiory Tadeusza Kołcza, który w spichlerzu z 1730 roku, przepięknie odrestaurowanym zgromadził zbiory dawnych powozów, bryczek, sani i dyliżansów, konnych akcesoriów oraz rzeczy codziennego uzytku. Jego kolekcja zapiera dech w piersiach, jak i sama pasja i sposób z jakim opowiada o dawnych środkach komunikacji. Całości wycieczki i pewnej ciągłości tematycznej dopełniło Muzeum Motoryzacji w Topaczu. Zbiory nie tak dawnych , a już zabytkowych i unikalnych pojazdów oczarowały zwiedzających Topacz. To trzeba zobaczyć, by zrozumieć piękno i rozwój motoryzacji.
Wiele wrażeń- od refleksji i zadumy po zachwyt wypełniło ten piękny dzień zakończony
prozaicznym burgerem Drwala w przydrożnej restauracji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.
Autor konrad dnia wtorek 14 listopada 2023 - 12:21:53 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

PIŁKA NOŻNA

W miesiącach wrzesień , październik na szkolnym orliku był rozgrywany "Turniej Piłki Nożnej" dla uczniów klas pierwszych. Do rozgrywek zgłosiło się 5 reprezentacji klasowych, które w formie ligi rozgrywały mecze systemem "każdy z każdym". Bezapelacyjnym zwycięzcą rozgrywek została klasa 1TMH , która wygrywając wszystkie mecze, uzyskała miano najlepszych wśród pierwszoklasistów. Zespół "mistrzów" grał w składzie: HUBERT DORSZ, SZYMON TRZEBUCHOWSKI, MACIEJ SADŁOWSKI, MARCIN KACZYŃSKI, MIŁOSZ CHAMSKI, MATEUSZ KOWALCZYK, NAZAR KOLESNIKOV. Klasie i wychowawcy 1TMH gratulujemy pierwszego miejsca ,a końcowa klasyfikacja turnieju przedstawia sie następująco:

1.miejsce - klasa 1TMH
2.miejsce - klasa 1LO/1LPR
3.miejsce - klasa 1TL
4.miejsce - klasa 1TE/1TI
5.miejsce - klasa 1C

Organizator: Artur Baliński

Zobacz zdjęcia
Autor konrad dnia poniedziałek 13 listopada 2023 - 11:44:50 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Logistycy w magazynach wysokiego składowania.

W dniu 3 listopada 2023 r. uczniowie klasy II i III o profilu logistycznym uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do CENTRUM LOGISTYCZNEGO FIRMY GXO w Osłej. GXO to największa na świecie firma zajmująca się logistyką kontraktową, która jest liderem w najnowocześniejszym magazynowaniu i dystrybucji. Posiada 1505 oddziałów w 32 krajach na świecie. Oddział w Osłej, umiejscowiony w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej jest jednym z najbardziej zautomatyzowanych magazynów w Europie. Pracę wykonuje tam około 1200 pracowników różnych narodowości.
Uczniowie podczas zwiedzania magazynów mogli zapoznać się z procesem logistycznym funkcjonującym w firmie. Zobaczyli również jakie rozwiązania techniczne i organizacyjne stosuje nowoczesne centrum logistyczne oraz poznali zasady organizacji pracy w magazynie wysokiego składowania, metodami kompletacji, pakowania oraz wysyłki towaru. Wycieczka, mimo chłodu atmosferycznego, przebiegła w miłej, sympatycznej i gorącej atmosferze.
Po kilku godzinnym spacerze po firmie, kierownictwo GXO, zaprosiło nas na obiad i wręczyło każdemu uczestnikowi zajęć pakiet promujący przedsiębiorstwo.
Autor konrad dnia poniedziałek 13 listopada 2023 - 10:40:16 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Badmintoniści wicemistrzami strefy legnickiej!

W dniu 09.11.2023 r. na obiektach sportowych Saleziańskiej Szkoły Podstawowej im. św. Dominka Savio w Lubinie odbyły się Mistrzostwa Strefy Legnickiej w Badmintona w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Prawo udziału w zawodach strefowych zagwarantowali sobie mistrzowie i wicemistrzowie powiatów: legnickiego, lubińskiego, głogowskiego, jaworskiego, górskiego i złotoryjskiego. Zawody odbywały się na 5 boiskach. Podopieczni Dagmary Kowalskiej i Grzegorza Kufel zdobyli srebrne medale w kat. dziewcząt i chłopców!
Dziewczęta wystąpiły w składzie: Zuzanna Kowalska, Julia Nowak i Anastazja Wątroba a chłopcy: Jakub Kowalski, Oliwier Nowaczewski i Kacper Sarul
Grzegorz Kufel
Zapraszamy do obejrzenia galerii .
Autor konrad dnia poniedziałek 13 listopada 2023 - 07:22:59 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Wycieczka do Włoch
Z początkiem października klasy 5tip i 4tme wraz z wychowawcami panem Stanisławem Dechnikiem oraz panem Michałem Wachowiakiem udały się na wycieczkę do Włoch. W pierwszy dzień Bergamo przywitało nas piękną pogodą, idealną do zwiedzania zabytkowego Starego Miasta. Wieczorem dotarliśmy do hotelu, w którym spędziliśmy 3 następne noce. Aktywnie korzystaliśmy z hotelowego basenu oraz dostępnych rowerów. Następnego dnia udaliśmy się na rynek w Desenzano del Garda, na którym mieliśmy okazję zobaczyć targi lokalnymi produktami. Po południu pojechaliśmy do Sirmione w celu zwiedzenia niesamowitego zamku Scaligerich. Trzeciego dnia wraz ze świtem udaliśmy się do portu, z którego wypłynęliśmy na rejs po jeziorze Iseo. Resztę dnia spędziliśmy na wędrówkach wśród malowniczych widoków. Późnym popołudniem znaleźliśmy jeszcze chwile na zwiedzenie Werony oraz wykonanie kilku romantycznych zdjęć pod balkonem Romea i Julii. Cały ostatni dzień spędziliśmy w podróży. Po wymeldowaniu się z hotelu pojechaliśmy do Varenny nad jeziorem Como. Gdy skończyliśmy zwiedzanie cudownego miasta wyruszyliśmy w podróż do Mediolanu. Architektura tego miejsca urzekła każdego z nas. Przez parę godzin zwiedzaliśmy centrum robiąc masę zdjęć. Następnie udaliśmy się już na lotnisko w Bergamo, gdzie po oczekiwaniu na lot zakończyliśmy swoją przygodę. Pomimo wielu wykańczających wędrówek mieliśmy również czas na odpoczynek. Integracja była jednym z najważniejszych elementów programu, ale poznaliśmy również kulturę włoską, spróbowaliśmy typowych tamtejszych potraw oraz zwiedziliśmy i obejrzeliśmy wiele cudownych widoków. Z ogromnym podekscytowaniem czekamy na kolejną wyprawę!! A oto mapa przedstawiająca przebieg naszej wyprawy:
mapa
Zapraszamy do obejrzenia galerii .
Autor skaczmarski dnia środa 08 listopada 2023 - 11:23:45 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Idź do strony       >>  
Online
Gości: 7, Użytkowników: 0 ...

Najwięcej online: 520
(Użytkowników: 0, Gości: 520) dnia 14 wrz : 21:21

Użytkowników: 6429
Najnowszy: Laurennfa
e-dziennik
ePUAP
e-szkoła
Bierzemy udział w projektach

Podniesienie Jakości Kształcenia Zawodowego w Powiecie ZłotoryjskimStaże zagraniczne, projekty unijneWyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie - Lider Projektu


Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu - Partner Projektu


Szkoła Kluczowych Kompetencji
Ponadregionalny program rozwijania umiejętności uczniów szkół Polski centralnej i południowo-zachodniej


Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku


Leonardo da Vinci ??Uczenie się przez całe życie?


Szkoła bez przemocy


Santander Bank Polska S.A.
Partner Strategiczny


Projekt współfinansowany prze Unię Europejską w ramach europejskiego funduszu społecznego

Szkoła uczestniczy w projekcie "Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II" współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu SpołecznegoCzytelnia multimedialna

Serwis ten oparty jest na systemie e107, który rozpowszechniany jest zgodnie z warunkami licencji GNU GPL.