W niedzielę 10 grudnia na płycie Jaworskiego Rynku odbyła się X Edycja akcji Serce z monet. Organizatorem akcji jest Jaworskie Stowarzyszenie Charytatywne Damy Radę. Każdy z nas może włączyć się w taką akcję. Im więcej osób zbiera grosiki tym efekt końcowy jest „lepszy”. W tym roku dzięki życzliwości osób, którym nie jest obojętny los ludzi pokrzywdzonych przez los udało się zebrać 360 kg monet. Swój „skromny” udział w tym wyniku mają również młodzież i pracownicy Zespołu Szkół Zawodowych w Złotoryi, którzy po raz drugi brali udział w akcji. Przez cały rok 2023 wychowawca Hufca Pracy w Jaworze, który koordynował zbiórkę zachęcał do wsypywania do naszej „skarbonki” groszaków. Dziękujemy wszystkim tym, którzy wzięli udział w zbiórce monet, a tym którzy chcieliby się włączyć przypominamy, że „skarbonka” jest w sali 206. Można również pieniążki przekazywać Przewodniczącemu Samorządu klasy III bp – Marcinowi Zwierz. Za zaangażowanie w akcji zostaliśmy uhonorowani dyplomem.
Tekst – Andrzej Kowalik starszy wychowawca OHP Jawor
Zdjęcie – Monika Sikorska – Komendant Hufca