Dnia 15 lutego 2024 roku młodzież klas maturalnych: 4lop, 5tlep, 5tip, 5tmp i 5tlp odwiedziła Collegium Witeleona ( dawna Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa) w Legnicy. Celem zaproszenia uczniów klas kończących edukację było zapoznanie z ofertą edukacyjną jednej z najlepszych państwowych uczelni kształcących praktycznie . O tym, jak ważna i prestiżowa jest legnicka uczelnia, świadczyć może fakt, że na Dzień Otwartych Drzwi przybyli maturzyści ze szkół ponadpodstawowych w całym regionie. Uczelnię odwiedzili młodzi mieszkańcy Legnicy, Lubina, Polkowic, Chocianowa, Złotoryi, Jawora, Chojnowa, Bolesławca, Środy Śląskiej, Strzegomia i Rakowic Wielkich. Uczelnię odwiedziło ponad tysiąc uczniów! Studenci i wykładowcy uczelni przygotowali wiele atrakcji zgodnych z kierunkami studiów, których Collegium Witelona proponuje w tym roku akademickim na ponad trzech Wydziałach.

Były pokazy symulacji medycznych, odwiedzający mogli założyć gogle VR i znaleźć się w wirtualnej rzeczywistości, czy spróbować swoich sił na strzelnicy. Młodzież mogła z bliska zobaczyć, jak wygląda zabezpieczanie śladów na miejscu przestępstwa, pobieranie odcisków palców, obejrzeć pokaz sprzężonych dronów, skorzystać z symulatorów kolejowych oraz z fotobudki obrotowej 360 od Dr OKO Optyk - okulista. W tym dniu dodatkowo czekała prezentacja samochodów elektrycznych marki Mercedes-Benz oraz Nissan oraz pokaz dronów. Oferta Collegium zaimponowała być może przyszłym adeptom tej uczelni, zachwyciła bogatą ofertą edukacyjną, kierunkami przyszłościowymi i na tyle atrakcyjnymi, że warto rozważyć dalszy etap kształcenia w pobliskiej Legnicy.

Opiekę nad tegorocznymi absolwentami w poznawaniu uczelni sprawowali: Beata Jańta, Maciej Karpiński, Monika Kubicz i Wioletta Surma.