Po pięciu latach wrócił w mury naszej szkoły -  poranek poetycki. Obecni uczniowie nie pamiętają czasów, kiedy recytowaliśmy wiersze i śpiewaliśmy do tekstów Wisławy Szymborskiej, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Marka Grechuty, Wojciecha Młynarskiego czy Agnieszki Osieckiej. Po długiej przerwie, spowodowanej m.in. pandemią, zwróciłyśmy się do uczniów z propozycją – A może Sanah? I jej kompozycje do tekstów wybitnych poetów ?  I tu wielka radość, bo spotkało się to z ogromnym entuzjazmem ze strony młodzieży, czego efekty mogliśmy zobaczyć 29 lutego.

Słowa podziękowania kierujemy do śpiewających uczennic z klasy: 1 te, 1 tl, 1 lo, 1lpr, 3 tep, 4lop oraz do uczennic i uczniów, którzy zadbali o prowadzenie poranka oraz oprawę multimedialną z klasy: 2 tep, 3 tep i 5 tip.

Sanah to młoda, wrażliwa, kochająca poezję piosenkarka i kompozytorka, której album „Sanah śpiewa Poezyję” skłonił młodzież do zapoznania się z dziełami wielkich poetów.  Dlatego tytuł poranka brzmiał; „Pokochajmy poezję razem z Sanah”. Te słowa przyświecały naszemu spotkaniu oraz drugie hasło: „Bądź sobą, a nie oryginalną podróbką”, które wybrzmiało z wiersza o młodzieży otwierającego poranek. Młodzi ludzie są wrażliwi, chociaż często się do tego nie przyznają. Tłumią swoje uczucia z obawy przed tym, co powiedzą rówieśnicy. Nie wstydźmy się swoich emocji! Dajmy sobie szansę na tę wrażliwość!

I właśnie nasz poranek udowodnił, jak bardzo młode pokolenie potrzebuje piękna słowa i muzyki. Dziękujemy za cudowne interpretacje wykonawcom oraz widowni, która z wielką uwagą i uznaniem dla swoich koleżanek i kolegów, uczestniczyła w tym kulturalnym wydarzeniu.

Organizatorki: Monika Błażejowska, Monika Kubicz