Koniec kwietnia i początek maja obfitował w rocznice i uroczystości w których uczestniczyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego – Bezpieczeństwo Narodowe.

29 kwietnia uczniowie klasy 1 wraz pocztem sztandarowym szkoły uczestniczyli w uroczystości oznaczenia grobu weterana ppor. Jana Suchenka  – odznaczonego Srebrnym Krzyżem Orderu Virtuti Militari. W uroczystościach brali udział przedstawiciele władz państwowych oraz powiatowych. Kompanię honorową wystawił 23 Pułk Artylerii z Bolesławca.

3 maja uczniowie przedstawiciele klasy 1 i 3 wraz pocztem sztandarowym oraz dyrekcją szkoły uczestniczyli w miejskich obchodach 233 rocznicy Konstytucji 3-go Maja. Powiatowe obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa (8 maja) w rocznice zakończenia II wojny światowej to kolejna uroczystość, w której uczestniczyli uczniowie klas mundurowych. Szkoła wystawiła poczet sztandarowy szkoły oraz związku kombatantów. Nasi uczniowie stanowili również poczet flagowy, który rozpoczął uroczystość wciągając flagę państwową na maszt.   Delegacja uczniów wraz z dyrekcją szkoły złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem Niepodległości.

Opracował: Marcin Woźniak.