23 kwietnia 2024 r. w Zgorzelcu rozegrany został finał Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadpodstawowych na Dolnym Śląsku. Zawodnicy nie mieli szczęścia do pogody , co prawda w Zgorzelcu świeciło słońce, ale wartości temperatury podczas trwania zawodów mieściły się pomiędzy 5-9 stopni C. Pomimo tych dziwnych warunków ponad 500 uczestników, 18 szkół ponadpodstawowych  rywalizowało o tytuły Mistrzów Dolnego Śląska osiągając wiele świetnych, jak na początek sezonu rezultatów. Nasza reprezentacja dziewcząt w składzie : M. Kraska, N. Wolak , W. Nowakowska, M. Pawlak , E. Łamińska, B. Grochowska, O. Ścisło, A. Krzepisz, M. Tokarz, L. Kieleczawa,Y. Naumenko, A. Karwata, A.Głuszek zajęła drużynowo XI miejsce , a indywidualnie najlepsze miejsca zdobyły:

IV m w pchnięciu kulą  3 kg Anna Karwata

VI m w biegu na 400m Oliwa Ścisło

VII w pchnięciu kulą 3 kg Adrianna Głuszek

IX m w biegu na 400m Aleksandra Krzepisz

Drużyna chłopaków znacznie liczniejsza i silniejsza zajęła VIII miejsce drużynowo w składzie: A. Seńczuk, W. Wolniak, K.Domański, V. Harbuzov, O.Nowaczewski, G. Wolski, M. Terembuła, A. Więdłocha, I. Chodor, F. Chmara, S. Marciniak, B. Kobza, J. Maczuga, C. Rudzicki, J. Kowalski, D. Piątek, W. Bigos , F. Bielka, A.Licnerski. Indywidualnie najlepiej wypadli :

II m w pchnięciu kulą 7 kg Volodymir Harbuzov

IV m w biegu na 100 m Adam Więdłocha

V m sztafeta 4x 100 m  - I. Chodor, A. Więdłocha , G. Wolski,  S. Marciniak

 VI m w pchnięciu kulą  5kg Karol Domański

VI m w rzucie oszczepem 800 g Wiktor Wolniak

VII m w skoku wzwyż  Alan Seńczuk

VII m w biegu na 200m Filip Chmara

IX m w biegu na 200 m Sebastian Marciniak

IX m w biegu na 800 m Jakub Kowalski

X m w biegu na 1500 m Wojciech Bigos

X m w biegu na 100m Ignacy Chodor

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom oraz  naszym kibicom bardzo dziękuję  za wzorową postawę na zawodach , walkę o najlepsze wyniki i zaangażowanie . Szczególnie bardzo dziękuję naszym absolwentom : Ignacy , Gracjan , Dominik oraz Mikołaj …super się spisaliście Panowie przez te pięć lat !!!! DZIĘKUJĘ

E. Mularczyk