Be safe
E-book "Be safe!"
Pobierz i bądź bezpieczny!
Szkoła partnerska
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]
[ ]
Uroczysta akademia z okazji 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości
W 104. Rocznicę Odzyskania Niepodległości
10 listopada 2022r. społeczność naszej szkoły uczciła uroczystą akademią 104. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Rozpoczęły ją uczennice Oliwia Pietereki Julia Łazuch z kl. 1 lop piosenką „Taki kraj”. Prowadzący apel Dominika Ulanowska i Dominik Brzostekz kl. 4 tlp wprowadzili nas w radosną atmosferę tamtych dni, kiedy po 123 latach niewoli państwo polskie odzyskało niepodległość. Kacper Mazur z kl. 1 lop wcielił się w postać świadka tamtych wydarzeń Jędrzeja Moraczewskiego, pięknie recytując fragment jego relacji. Zaś Aleksandra Krzepiszz kl. 2 tlp dopełniła tę część apelu recytacją wzruszającego wiersza Antoniego Słonimskiego „Polska”. Uczestnicy apelu poznali historię Święta 11 Listopada, które, w zależności od czasów, upamiętniano w różny sposób, czasem oficjalnie a czasem konspiracyjnie. Poznali okoliczności, w jakich kształtowały się granice naszego państwa. Obejrzeli również krótki film o „architekcie niepodległości”, Marszałku Józefie Piłsudskim. Kacper Rybak z kl. 4 tlp, wcielając się w postać marszałka, wygłosił fragment jego wystąpienia z 14 listopada 1920 roku. Uczniowie klasy 4 tlp, do których dołączyła Marta Kucharska z kl. 2 lop, wspólnie zaśpiewali piosenkę „Szara piechota” przy akompaniamencie żywej muzyki akordeonu w wykonaniu zaproszonego do współpracy pana Czesława oraz gitary elektrycznej Wiktorii Kopacz z klasy 4 TI. Najbardziej wzruszającym i podniosłym momentem apelu było pełne kunsztu artystycznego wykonanie piosenki „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” przez duet Olimpii Tarnowskiej z kl. 4 lop i Julii Szklarz z kl. 3 lop. Wielu słuchaczom łza się w oku zakręciła.
Zobacz zdjęcia


[ Czytaj resztę... ]
Autor szymon dnia czwartek 17 listopada 2022 - 07:36:22 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Wykłady z logistyki

Nasi uczniowie Technikum Logistycznego dnia 9 listopada 2022 r. wzięli udział w kolejnym 2- godzinnym wykładzie zorganizowanym przez WSL w Poznaniu. Tym razem tematem były: „Wybrane problemy zarządzania zapasami w ostatnim ogniwie łańcucha dostaw”. Spotkanie poprowadził dr inż. Stanisław Krzyżaniak, wieloletni wykładowca Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Uczniowie dowiedzieli się m.in.: dlaczego gromadzimy i utrzymujemy zapasy, czym jest zapotrzebowanie zależne i niezależne, czym jest prognozowanie popytu, jakie są koszty utrzymania zapasów. Zdobyta wiedza przekłada się na sukcesy w konkursach i olimpiadach.
Koordynatorzy projektu: Barbara Bojczuk – Grzegorz Kufel
Autor szymon dnia czwartek 17 listopada 2022 - 07:26:55 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

Z przyjemnością informujemy, że Dominika Ulanowska oraz Dominik Brzostek uczniowie klasy 4 Tlp zakwalifikowali się do II etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.Drugi etap odbędzie się 09 grudnia br. o godzinie 11.00. Gratulujemy wyników i trzymamy kciuki za ich dalsze zmagania.

Koordynatorzy olimpiady: Barbara Bojczuk – Grzegorz Kufel

Autor szymon dnia poniedziałek 14 listopada 2022 - 08:07:54 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Dyktando z okazji Święta Niepodległości
W dniach 11-13.11.2022 r. zostanie zorganizowane charytatywne dyktando online z okazji Święta Niepodległości. Jest to wydarzenie cyklicznie organizowane przez portal dyktanda.pl. W tym roku przeprowadzona zostanie już trzecia edycja. Co roku dyktando gromadzi tysiące uczestników, którzy niosą pomoc, a jednocześnie zażarcie rywalizują o jak najlepszy wynik. Może w nim wziąć udział każdy - dorośli, młodzież i dzieci. Środki zgromadzone podczas tego wydarzenia zostaną przekazane Fundacji Zarys, która przeznaczy je na pomoc medyczną wysyłaną do Ukrainy. Do tej pory fundacja wyekspediowała już 8 tirów z pomocą o wartości przekraczającej 2,6 mln zł. W ramach dyktanda gromadzimy środki na kolejnego tira. Aby wziąć udział w dyktandzie wystarczy zarejestrować lub zalogować się w serwisie dyktanda.pl i kliknąć WEŹ UDZIAŁ

Organizatorem wydarzenia jest portal edukacyjny Dyktanda.pl, natomiast treść dyktanda przygotowana została tradycyjnie, specjalnie na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego. Patronem medialnym wydarzenia jest kanał Historia Realna. Gorąco zachęcamy do wsparcia akcji poprzez udział w dyktandzie!

Z wyrazami szacunku
Zespół Dyktanda.pl

Autor szymon dnia środa 09 listopada 2022 - 08:11:14 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
104. Rocznica Odzyskania Niepodległości
Apel z okazji Święta Niepodległości
Serdecznie zapraszamy Dyrekcję, Grono Pedagogiczne i Uczniów na apel z okazji 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, który odbędzie się w czwartek 10 listopada 2022r. w sali gimnastycznej.
Akademia odbędzie się według następującego harmonogramu:
- o godz. 10:45 – uczniowie klas trzecich i czwartych,
- o godz. 11:45 uczniowie klas pierwszych i drugich.
Młodzież przychodzi pod opieką nauczyciela uczącego. Pozostałe lekcje odbywają się zgodnie z planem. W tym dniu obowiązuje strój galowy.
Organizatorzy
Autor szymon dnia poniedziałek 07 listopada 2022 - 14:20:44 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna – Wrocław
Jako wiodąca uczelnia logistyczna w kraju, Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu od dwunastu lat jest organizatorem Olimpiady Logistycznej adresowanej do uczniów szkół średnich. Główną ideą olimpiady jest zwiększenie motywacji uczniów do dalszego kształcenia się na kierunku logistyka oraz pokazanie im, że przyszłość należy do branży TSL.I etap szkolny olimpiady odbył się 27 października 2022 r. W olimpiadzie uczestniczyło 22 uczniów klas logistycznych. Opiekunami byli: pani B.Bojczuk, pani M.Wielgusz-Rojek i pan G.Kufel.
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna w MWSLiT we Wrocławiu została wpisana do wykazu turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy, uprawniając laureatów i finalistów do zwolnienia z pisemnego egzaminu zawodowego i pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.
Autor szymon dnia poniedziałek 07 listopada 2022 - 13:11:39 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Kolejna wygrana
Kowalski się nie zatrzymuje!
Kolejna wygrana w Pucharze Dolnego Śląska w badmintona !!
Dnia 23 października br. Jakub Kowalski wziął udział w kolejnym turnieju V edycji Pucharu Dolnego Śląska w badmintona. Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy przy SP2 w Sobótce. Zawody zostały rozegrane na hali widowiskowo-sportowej ZSP w Sobótce. Prawo startu w zawodach posiadali licencjonowani zawodnicy. Jakub na co dzień uczący się w I klasie technikum logistycznego bronił barw Klubu Sportowego Szklarska Poręba. Do rywalizacji przystąpiło 14 zawodników. Zawodnicy zostali rozstawieni na podstawie punktów rankingowych zdobytych w trakcie sezonu. Kuba został rozstawiony jako dwójka turniejowa. Ostatni turniej zaliczany do V edycji Pucharu Dolnego Śląska odbędzie się 05 listopada w Kiełczowie.
Wyniki w grupie:
Jakub Kowalski – Filip Serafin (AS Victoria Kiełczów) – 2:0
Jakub Kowalski – Michał Nowak (Wrocław) – 2:0
Mecz półfinałowy
Jakub Kowalski – Adam Wróbel (Smecz Góra) – 2:1
Mecz finałowy
Jakub Kowalski – Jan Stępień (AS Victoria Kiełczów)– 2:0

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!
Grzegorz Kufel
Autor szymon dnia poniedziałek 07 listopada 2022 - 13:08:32 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Uwaga maturzyści

Informatory o egzaminie maturalnym w formule 2023 znajdują się na stronie
Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej

oraz
Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

Autor szymon dnia piątek 04 listopada 2022 - 13:43:56 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Pamiętamy
Jest taki jeden dzień w roku, kiedy udajemy się na cmentarz, zapalamy znicz,
kładziemy wieniec-jako symbol, że pamiętamy o tych, którzy już odeszli na zawsze.
Pamięć o zmarłych jednoczy ludzi różnych pokoleń i przekonań, łączy przeszłość z teraźniejszością. Pamięć daje nieśmiertelność, bo istniejemy póki ktoś o Nas pamięta…

27 października, w piękne, słoneczne przedpołudnie uczniowie z klasy 3Lop: Julia Szklarz, Sylwia Rzepka, Wiktoria Korobajło, Justyna Krasowska ,Kacper Chamski z Panem Markiem Terembułą wyruszyli na Cmentarz w Złotoryi. Z ogromnym zaangażowaniem, w atmosferze ciszy i spokoju, oczyścili groby i alejki z jesiennych liści, usunęli wypalone znicze. Akcja sprzątania grobów jest okazją do wzbudzenia szacunku do tych, którzy już odeszli, ale także okazją do zadumy nad własnym życiem. Dlatego też przedstawiciele klas wojskowo-policyjnych wyruszyli na Cmentarz , by oddać cześć spoczywającym na tym cmentarzu Nauczycielom uczącym w ZSZ w Złotoryi, oraz posprzątać groby zapomniane przez bliskich…..
Samorząd Uczniowski
Zobacz zdjęcia
Autor szymon dnia środa 02 listopada 2022 - 07:07:11 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Kuba wygrywa turniej
Show Kowalskiego !
Kuba wygrywa turniej zaliczany do Pucharu Dolnego Śląska w badmintona !
Dnia 15 października br. Jakub Kowalski wziął udział w kolejnym turnieju V edycji Pucharu Dolnego Śląska w badmintona. Organizatorem turnieju było Górowskie Stowarzyszenie Badmintona „Smecz". Zawody zostały rozegrane na hali sportowej „Olimpia” w Górze. Prawo startu w zawodach było zarezerwowane tylko dla licencjonowanych zawodników. Jakub na co dzień uczący się w I klasie technikum logistycznego bronił barw Klubu Sportowego Szklarska Poręba. Do rywalizacji przystąpiło 15 zawodników. Zawodnicy zostali rozstawieni na podstawie punktów rankingowych zdobytych w trakcie sezonu. Zawody zostały rozegrane systemem grupowo – pucharowym.
Wyniki w grupie:
Jakub Kowalski – Oliwier Ranowicz (KS Badminton Kobierzyce) – 2:0
Jakub Kowalski – Antoni Pękała (GSB Smecz Góra) – 2:0
Mecz półfinałowy
Jakub Kowalski – Adam Wróbel (GSB Smecz Góra) – 2:0
Mecz finałowy
Jakub Kowalski – Antoni Grześ (Szklarska Poręba) – 2:1
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!
Grzegorz Kufel
Autor szymon dnia poniedziałek 31 października 2022 - 07:11:00 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Goście z Granady
Będziemy mieli gości z Hiszpanii
Już 7 listopada przyjedzie do Złotoryi grupa uczniów z naszej zaprzyjaźnionej szkoły, IES Virgen de las Nieves w hiszpańskiej Granadzie. Spędzą z nami 10 dni.
Współpraca między naszymi szkołami trwa już kilka lat. Rok temu 16 uczniów klas wojskowo – policyjnych spędziło w Granadzie pełne wrażeń dwa tygodnie. Być może za kilka dni spotkają swoich hiszpańskich znajomych?
Nasi nauczyciele i uczniowie przygotowali szereg atrakcji dla gości. To będzie bardzo intensywny czas. Hiszpanie zwiedzą Złotoryję, zamek Grodziec i Muzeum Gross Rosen. Wezmą udział w rozgrywkach sportowych, nauczą się tańczyć poloneza i płukać złoto. Będą uczyć się języka polskiego oraz uczyć nas podstaw hiszpańskiego. Będziemy razem śpiewać hiszpańskie i polskie przeboje oraz pokażemy, jak wygląda musztra. Ważnym momentem będzie udział w uroczystości ślubowania uczniów klasy wojskowo – policyjnej w dniu Święta Niepodległości.
Przyjmijcie naszych gości serdecznie, niech czują się jak u siebie i wywiozą ze Złotoryi najpiękniejsze wspomnienia!
Dziękujemy wszystkim za dotychczasowe zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu programu pobytu.
Zespół Projektowy
Autor szymon dnia poniedziałek 31 października 2022 - 07:05:32 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Plan lekcji
Autor szymon dnia piątek 28 października 2022 - 14:13:31 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
I etap OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY LOGISTYCZNEJ
Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu

Dnia 21 października bieżącego roku obył I etap OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY LOGISTYCZNEJ Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Celem Olimpiady jest m.in. poszerzenie wiedzy logistycznej oraz wsparcie dydaktyki formami rywalizacji. Olimpiada została umieszczona w wykazie turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy uprawniających do zwolnienia z przystąpienia do części pisemnej egzaminu zawodowego w roku szkolnym 2023/2024.
Do olimpiady przystąpili uczniowie z klas: 2 tl, 3 tl, 4tle 4 TLE. Opiekunkami olimpiady byli pani Barbara Bojczuk oraz pan Grzegorz Kufel.
Ogłoszenie listy uczestników zakwalifikowanych do zawodów II stopnia już w listopadzie.
Autor szymon dnia środa 26 października 2022 - 14:28:18 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Dnia 19 Października młodzież z naszej szkoły, wzięła udział w Inauguracyjnym spotkaniu z Burmistrzem Miasta Panem Robertem Pawłowskim. Celem spotkania było:
*Rozmowa o inicjatywach ,które odbyły się w zeszłym Roku, jako Młodzieżowy Zespół Doradczy Burmistrza Miasta Złotoryja
*Analiza planu na rok 2022-2023 spotkań i działań;
*Warsztaty : "Nasza Nazwa" na tych warsztatach młodzież wybrała nazwę zespołu młodych reprezentantów lokalnych szkół: "Złotoryjskie Doradztwo Młodzieżowe (ZDM)
W spotkaniu wzięli udział następujący uczniowie: Katarzyna Skórka i Wiktoria Wartalska z kl.IV Tlp, Popielarz Natalia i Malwina Trzaska z klIIITemp, oraz Maurycy Hajdun z Kl.ITip wraz z opiekunem panią Małgorzatą Galar
Samorząd Uczniowski
Zobacz zdjęcia
Autor szymon dnia poniedziałek 24 października 2022 - 09:08:13 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Wirtualne WSL
Wyższa Szkoła Logistyki w ramach autorskiego programu współpracy ze szkołami średnimi i policealnymi kształcącymi w zawodach technik logistyk i technik spedytor organizuje spotkania on-line – Wirtualne WSL. Program spotkań obejmuje prezentację oferty dydaktycznej WSL oraz wykład specjalny z zakresu transportu, magazynowania, opakowań, nowoczesnych technologii lub perspektyw zawodu logistyka.
W tym tygodniu (17.10.2022 r.) tematem spotkania była m.in. sztuczna inteligencja oraz jej wykorzystanie w działalności logistycznej. W spotkaniu uczestniczyła klasa 4 TL.
Grzegorz Kufel
Autor szymon dnia poniedziałek 24 października 2022 - 09:06:08 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Idź do strony   <<        >>  
Online
Gości: 7, Użytkowników: 1 ...
alisapn11 przegląda page.php

Najwięcej online: 520
(Użytkowników: 0, Gości: 520) dnia 14 wrz : 21:21

Użytkowników: 6405
Najnowszy: bvnGramb
e-dziennik
e-szkoła
Bierzemy udział w projektach

Podniesienie Jakości Kształcenia Zawodowego w Powiecie ZłotoryjskimStaże zagraniczne, projekty unijneWyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie - Lider Projektu


Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu - Partner Projektu


Szkoła Kluczowych Kompetencji
Ponadregionalny program rozwijania umiejętności uczniów szkół Polski centralnej i południowo-zachodniej


Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku


Leonardo da Vinci ??Uczenie się przez całe życie?


Szkoła bez przemocy


Santander Bank Polska S.A.
Partner Strategiczny


Projekt współfinansowany prze Unię Europejską w ramach europejskiego funduszu społecznego

Szkoła uczestniczy w projekcie "Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II" współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu SpołecznegoCzytelnia multimedialna

Serwis ten oparty jest na systemie e107, który rozpowszechniany jest zgodnie z warunkami licencji GNU GPL.