Be safe
E-book "Be safe!"
Pobierz i bądź bezpieczny!
Szkoła partnerska
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]
[ ]
Ważna informacja

W zawiązku z szerokim zakresem prac remontowych które mają miejsce w Zespole Szkół Zawodowych w Złotoryi od dnia 26.06.2023r. do odwołania nie będzie w pełnym zakresie funkcjonowała sieć telefoniczna szkoły.
Do dyspozycji pozostają nr kontaktowe:
- 768783647 sekretariat szkoły (wew 12) i uczniowski (wew 16)
- telefon komórkowy 509960557

W tych dniach ograniczona będzie również praca poszczególnych komórek szkoły. Sprawy bieżące załatwiane będą od godz. 8:00 do 14:00.
Podania o przyjęcie do szkoły wraz ze świadectwami można składać w wyżej wymienionych godzinach w pokoju nr 10 – sekretariat uczniowski.
Wicedyrektorzy, kierownik szkolenia praktycznego, kadry, księgowość, administracja – tymczasowo pokój nr 9.
Autor admin dnia środa 28 czerwca 2023 - 10:08:18 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Szkolimy się w Bieszczadach
Obóz szkoleniowy klasy 1 lop
W dniach 22-25.05.2023 uczniowie klasy 1lop wraz z wychowawcą p. Krystianem Kusiakiem oraz p. pedagog Moniką Kołodziejską uczestniczyli w obozie szkoleniowym w Bieszczadach. Po odbytym szkoleniu uczniowie otrzymali certyfikaty imienne, które zostały wręczone podczas zakończenia roku szkolnego. Certyfikaty potwierdzają fakt, iż szkolenie specjalistyczne zostało zrealizowane i świadczą o konkretnie nabytych przez kadeta umiejętnościach, które mogą mieć wpływ na wyniki procesu rekrutacji do służb mundurowych, gdzie za posiadanie tych umiejętności nadaje się dodatkowe punkty.
Krótki reportaż z obozu przedstawia film.
Zapraszamy do obejrzenia :)
Zobacz film

zobacz certyfikat

Autor admin dnia środa 28 czerwca 2023 - 10:07:12 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

2 czerwca w ramach Dnia Dziecka policja zorganizowała imprezę podczas której odbyły się zawody lekkoatletyczne.
Reprezentanci naszej szkoły stanęli na podium niejednokrotnie.
Gratulujemy i cieszymy się że liczna grupa uczniów naszej szkoły zaangażowała się w przebieg tego wydarzenia, nie tylko jako uczestnicy ale także pomoc i kibice

Autor admin dnia wtorek 27 czerwca 2023 - 10:11:58 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Zakończenie roku szklnego
Uwaga uczniowie i nauczyciele
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023
odbędzie się w dniu 23 czerwca o godz. 8:30 na boisku szkolnym.
Obowiązuje strój galowy i parasol.
Serdecznie zapraszamy
Autor admin dnia czwartek 22 czerwca 2023 - 12:12:26 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
programu " KLUB" - EDYCJA 2023
DOTACJA Z PROGRAM "KLUB"- EDYCJA 2023

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy STS "Baszta" Złotoryja, działający przy Zespole Szkół Zawodowych w Złotoryi po raz szósty uzyskał wsparcie finansowe w kwocie 15.000 tys. zł. z tytułu rządowego programu " KLUB" - EDYCJA 2023 Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dotację udało się pozyskać dzięki staraniom nauczycieli wychowania fizycznego Edyty Mularczyk i Artura Balińskiego. Złożony przez nich wniosek został pozytywnie oceniony przez komisję MSiT. Przyznana kwota dotacji zostanie przeznaczona na poprawę bazy sportowej klubu i realizację zajęć sportowych dla uczniów.
Koordynatorzy projektu : Edyta Mularczyk, Artur Baliński.

Autor admin dnia czwartek 22 czerwca 2023 - 12:10:05 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
XVI Szkolnego Turnieju Piłki Nożnej
PIŁKA NOŻNA
Zakończyły sie rozgrywki XVI Szkolnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Przechodni Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych . W turnieju ,który rozgrywany był na przełomie kwietnia i czerwca udział wzięło 9 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Drużyny, które zajęły w swoich grupach miejsca pierwsze i drugie uzyskały prawo gry w finale. Dnia 19 czerwca kibice zgromadzeni na szkolnym orliku byli świadkami zażartej walki czterech najlepszych reprezentacji klasowych, które w "WIELKIM FINALE" rozgrywały mecze systemem każdy z każdym. Zwycięzcą okazała się klas 4tip/4tlp, która notując komplet zwycięstw zasłużenie wywalczyła tytuł mistrzowski i miano najlepszej drużyny na rok szkolny 2022/2023.Tuż za nimi uplasowały się trzy zespoły z klas pierwszych ,czyli najmłodszy narybek naszej szkoły. Były to odpowiednio klasy 1tmp - II miejsce, klasa 1tlp - III miejsce i klasa 1a/1c - IV miejsce. Najlepszym strzelcem turnieju okazał sie Ignacy Chodor z klasy 4tip zdobywca - 13 bramek. Statuetkę najlepszego zawodnika otrzymał Dominik Piątek klasa 4tip . Najlepszym bramkarzem zawodów wybrany został Michał Kaźmierczak z klasy 1ap.
Dyplomy, medale oraz puchar przechodni dla zwycięskiej drużyny wręczył Pan Wicedyrektor Zbigniew Mularczyk.
Organizator: Artur Baliński
Zobacz zdjęcia
Autor admin dnia czwartek 22 czerwca 2023 - 12:07:14 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Wyprawka Szkolna 2024
Program Rządowy ,, Wyprawka Szkolna 2024.”

Informujemy, że uczniowie szkoły posiadający Orzeczenia PPP o potrzebie kształcenia specjalnego mają możliwość ubiegania się o dofinansowanie do podręczników i materiałów szkolnych ( nie dotyczy poniesionych kosztów za akcesoria szkolne, strój i buty sportowe itp. ). W ramach Rządowego Programu ,,Wyprawka Szkolna 2024” dofinansowanie wynosi: dla uczniów Technikum i Liceum – 445 złotych, a Szkoły Branżowej I Stopnia – 390 złotych. Rodzice uczniów z w/w aktualnymi Orzeczeniami PPP o potrzebie kształcenia specjalnego zobowiązani są do okazania Faktur Vat za zakupione podręczniki i materiały szkolne.
Prosimy rodziców w/w uczniów o kontakt w w/w sprawie z pedagogami szkolnymi w pierwszym tygodniu Roku szkolnego 2023/2024. ( tj. od 04.09.2023r. )
Pedagodzy szkolni.
Autor admin dnia czwartek 22 czerwca 2023 - 09:41:02 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

W dniu 12 czerwca 2023 klasy pierwsze Szkoły Branżowej odbyły rajd po Krainie Wygasłych Wulkanów. Swoją podróż rozpoczęliśmy od wejścia na Wilcza Górę, następnie udaliśmy się zwiedzać Basztę Kowalską. Punktem kulminacyjnym było przejście do Kopalni Aurelia, gdzie odbyło się ognisko integracyjne.
Organizatorzy wycieczki: A. Baliński, M. Bober, D. Kowalska.

Zobacz zdjęcia
Autor admin dnia piątek 16 czerwca 2023 - 10:39:52 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Europejskie lekcje
Lekcje Europejskie w naszej szkole
W dniach 13-14 czerwca 2023r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość udziału w zajęciach informacyjno-promocyjnych w formie Lekcji Europejskich. Dla wybranych klas szkoły przeprowadzili je przedstawiciele ( PIFE ) Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. W/w zajęcia miały na celu pogłębienie wiedzy o istocie i idei Unii Europejskiej, przybliżenia kompetencji Parlamentu Europejskiego oraz jego wpływu na wybrane aspekty życia obywateli Unii Europejskiej i innych państw świata. Uczniowie poznali między innymi możliwości wsparcia osób młodych w zakresie dalszego kształcenia, uczestnictwa w programach edukacyjnych, kursach językowych oraz pozyskiwania dotacji europejskich. Przedstawiciele PIFE wskazali zakres swoich usług, obszary i formy w/w wsparcia. Lekcje Europejskie cieszyły się dużym zainteresowaniem, a najbardziej aktywni uczniowie zostali nagrodzeni. Klasy biorące udział w zajęciach to: 1lop, 1 tip, 1 cp, 2 lop, 2 tlp, 2 ap.
Organizator: Pedagog szkolny – Anna Prokop

Zobacz zdjęcia
Autor admin dnia piątek 16 czerwca 2023 - 10:35:25 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Nowości w szkolnej bibliotece
BIBLIOTEKA SZKOLNA
ZAPRASZA!


Informujemy o nowościach przekazanych w darze.
Dla każdego coś ciekawego!
Zobacz listę nowości
Autor skaczmarski dnia wtorek 13 czerwca 2023 - 19:22:34 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Światowy Dzień bez Papierosa
31 MAJA - ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA
W ramach obchodów Światowego Dnia bez Papierosa w naszej szkole odbyły się prelekcje edukacyjno-profilaktyczne dla poszczególnych klas oraz Akcja : ,, SMOKOLAJZER. ”Z udziałem Przedstawicieli Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Złotoryi: pań Urszuli Tomalak i Małgorzaty Brzozowskiej oraz pedagoga szkolnego. W prelekcjach wzięły udział wybrane klasy szkoły: 1 tip, 1 tmp, 2 tlp i 2 tep. Chętni uczniowie mieli możliwość w ramach w/w akcji przystąpić do badania ,, SMOKOLAJZEREM ” – urządzeniem badającym zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu, który jest na wyposażeniu PSSE w Złotoryi. Pod fachową opieką przedstawicieli w/w instytucji chętni uczniowie oraz pracownicy szkoły mogli wykonać wymienione badanie oraz uzyskać informację na temat profilaktyki palenia papierosów. Młodzież szkoły miała też możliwość udziału w symulacji skutków reakcji organizmu w sytuacji zażycia środków psychoaktywnych. Symulację taką umożliwiły NARKOgogle i ALKOgogle. Akcja miała na celu szerzenie profilaktyki skutków zażywania środków psychoaktywnych oraz motywowanie do zaprzestania sięgania po papierosy.
Organizator: Pedagog szkolny- Anna Prokop

Zobacz zdjęcia
Autor admin dnia wtorek 13 czerwca 2023 - 08:24:24 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Nagrody dla uczestników Predator Games
Szkoła wzieła udział w turnieju Predator Games. Ze szkoły w turnieju wzięły udział trzy drużyny w trzech konkurencjach
Fortnite (3 graczy i 1 rezerwowy),
League of Legends (5 graczy i 1 rezerwowy),
Rocket League (3 graczy i 1 rezerwowy),
Uczniowie grali z uczniami z całej Polski. Dla uczestników organizatorzy ufundowali oryginalne plecaki z Logo Predator Games. Mamy nadzieję że w przyszłym roku któraś z drużyn dojdzie do finału w swojej kategorii '
Uczestnikom gratulujemy. Koordynator Szkolny p. Sławomir Kaczmarski
Zobacz zdjęcia drużyn
Autor skaczmarski dnia czwartek 08 czerwca 2023 - 16:30:08 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Mundurowy Dzień Dziecka
1 czerwca w SOSzW w Złotoryi odbył się „Mundurowy Dzień Dziecka”. Klasa 2 LOp wykonała pokaz musztry paradnej, która wzbudziła wielkie emocje oraz pochwały za wyszkolenie uczniów. Po występie nasi uczniowie uczyli elementów musztry. Oprócz naszej klasy mundurowej w ten dzień miała też miejsce wizyta żołnierzy z 23 Pułku Artylerii z Bolesławca oraz przedstawicieli policji z Komendy Powiatowej w Złotoryi wraz ze sprzętem. Młodzież naszej szkoły w ramach integracji wspomagała wychowanków ośrodka w wykonywaniu zadań na torze przeszkód . Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy zatańczyli tzw. belgijkę oraz zapolowali do wspólnego zdjęcia. Była to już kolejna wizyta uczniów naszej szkoły z klasy mundurowej w SOSzW.

Zobacz zdjęcia
Autor admin dnia środa 07 czerwca 2023 - 09:08:33 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Regionalne Targi Pracy i Edukacji w Lubinie
Targi Pracy i Edukacji w Lubinie
2 czerwca 2023 roku klasy III tip oraz IV tmp razem z wychowawcami p. Martą Tusińska oraz p. Mirosławem Wrotnym uczestniczyli w Regionalnych Targach Pracy i Edukacji w Lubinie. Targi to efekt współpracy Związku Pracodawców Polska Miedź i Powiatowego Urzędu Pracy w Lubinie pod Patronatem Prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź SA oraz Starosty Lubińskiego. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Minister Edukacji i Nauki.
Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem największych pracodawców Zagłębia Miedziowego. Udział w nich wzięło prawie 50 pracodawców z regionu w tym największy z nich KGHM Polska Miedź SA. Ponadto na targach wystawili się m.in. KGHM ZANAM, Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A, PHU “Lubinpex” sp. z o.o., PMT Linie Kolejowe Sp. z o.o., PUGiB-BUD Częstochowa, Sanden Manufacturing Poland, Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Lubinie, KOLEJE DOLNOŚLĄSKIE S.A., Dino Polska S.A., PepsiCo – Frito Lay Sp. z o.o. Lear Corporation Poland II Sp. z o.o. i inni czołowi pracodawcy z regionu. Swoją ofertę zaprezentowały również regionalne uczelnie wyższe, szkoły ponadpodstawowe oraz ośrodki kształcenia ustawicznego. Uczniowie zapoznali się z ofertami pracy i kształcenia, poznali wymagania pracodawców oraz dowiedzieli się, jakie umiejętności i kwalifikacje są najbardziej poszukiwane na lokalnym rynku pracy. Poznali różne branże oraz sektory gospodarki, a także dowiedzieli się, jak przygotować się do procesu rekrutacji i zdobyć niezbędne umiejętności.
Celem targów było zaprezentowanie oferty pracy oraz kształcenia, a także stworzenie okazji do nawiązania kontaktów między przedstawicielami firm, placówek edukacyjnych oraz młodzieży szkolnej.
Zobacz zdjęcia
Autor admin dnia środa 07 czerwca 2023 - 09:03:03 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Konkurs miniatur
Konkurs miniatur niemieckich budowli
Jest już tradycją, że co roku wiosną, na I piętrze szkolnego budynku, pojawiają się prace konkursowe, przedstawiające miniatury znanych i nieznanych niemieckich budowli. W tym roku aż 13 osób postanowiło wykazać się pomysłowością i wykonać budowlę. Kto widział, ten wie, że prace były naprawdę piękne i przygotowane z niezwykłą dbałością o detale. Niektóre do złudzenia przypominały te prawdziwe. Były nawet takie, których można było posłuchać – jeden ze stadionów był wyposażony w głośnik. Po jego włączeniu działa się magia – stadion ożywał, a zgromadzeni na nim kibice zaczynali dopingować i śpiewać! Głosowanie na najpiękniejszą budowlę odbyło się po raz pierwszy za pomocą ankiety internetowej. Głosować mogli i uczniowie, i nauczyciele. W wyniku głosowania wyłonieni zostali zwycięzcy. Oto oni:

I miejsce Dawid Zaraziński, 1 bp, śpiewający Stadion Olimpijski w Berlinie (58 głosów)
II miejsce Amelia Bartelak, 2tep, imponujący Stadion Olimpijski w Berlinie (29 głosów)
III miejsce Beata Grochowska, 2tep, kolorowa Allianz Arena w Monachium (15 głosów)


W sumie na wszystkie budowle oddano 173 głosy. Serdecznie gratuluję zwycięzcom! Rozdanie nagród – podczas apelu na zakończenie roku szkolnego.

Pozostali uczestnicy konkursu (w porządku alfabetycznym):
Ciupa Martyna, 2lop, Dom na głowie w Putbus
Duda Oskar, 2tlp, Brama Brandenburska w Berlinie
Gabrych Paulina, 1tep, Dwór Żywiołów w Pasażu Kunsthof w Dreźnie
Gaiur Marta, 2lop, Reichstag w Berlinie
Haładus Wiktoria, 1ap, Zamek Neuschwanstein w Schwangau
Jaśkiewicz Zuzanna, 1tep, Nowa Katedra Mariacka w Hamburgu
Karasiński Karol, 2tlp, Czerwony Ratusz w Berlinie
Kowalska Julia, 2tlp, Reichstag w Berlinie
Kubanik Patrycja, 2lop, Posąg Bawarii w Monachium
Nowak Miłosz, 2tlp, Kolumna Zwycięstwa w Berlinie

Wszystkim bardzo dziękuję za udział, za zaangażowanie, za chęci i za kreatywność. Liczę na Was w przyszłym roku!
Daria Żołubak

Zobacz zdjęcia
Autor admin dnia poniedziałek 05 czerwca 2023 - 12:27:43 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Idź do strony   <<        >>  
Online
Gości: 1, Użytkowników: 0 ...

Najwięcej online: 520
(Użytkowników: 0, Gości: 520) dnia 14 wrz : 21:21

Użytkowników: 6427
Najnowszy: Cyprian
e-dziennik
e-szkoła
Bierzemy udział w projektach

Podniesienie Jakości Kształcenia Zawodowego w Powiecie ZłotoryjskimStaże zagraniczne, projekty unijneWyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie - Lider Projektu


Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu - Partner Projektu


Szkoła Kluczowych Kompetencji
Ponadregionalny program rozwijania umiejętności uczniów szkół Polski centralnej i południowo-zachodniej


Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku


Leonardo da Vinci ??Uczenie się przez całe życie?


Szkoła bez przemocy


Santander Bank Polska S.A.
Partner Strategiczny


Projekt współfinansowany prze Unię Europejską w ramach europejskiego funduszu społecznego

Szkoła uczestniczy w projekcie "Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II" współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu SpołecznegoCzytelnia multimedialna

Serwis ten oparty jest na systemie e107, który rozpowszechniany jest zgodnie z warunkami licencji GNU GPL.