Zespół Szkół Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego Zespół Szkół Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego
  • Aktualności
  • O szkole
    • Historia
    • Dyrekcja
    • Kadra Pedagogiczna
    • Patron
    • Uczniowski Ludowy Klub Sportowy "STS Baszta"
  • Uczeń
    • Oferta Edukacyjna 2025/2026
    • Zastępstwa
    • Plan lekcji
    • E-dziennik
    • Egzamin zawodowy
    • Matura
    • Wykaz podręczników na rok szkolny 2025/26
    • Kursy dokształcające
    • Programy praktyk zawodowych
  • Rodzic
    • Rada rodziców
    • Konsultacje dla rodziców
    • Kalendarz Roku Szkolnego
  • Dokumenty
  • Rekrutacja/Oferta Edukacyjna
  • Projekt_strzelnica
  • DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
  • RODO
  • Kontakt

Uczeń Technikum Logistycznego Drużynowym Mistrzem Polski!

  •  Drukuj 
Szczegóły
Martyn logo
NEWSY
17 czerwiec 2026

Z ogromną dumą informujemy o kolejnym sukcesie sportowym naszego ucznia. Jakub Kowalski, uczeń klasy IV Technikum Logistycznego, zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii U19, reprezentując województwo dolnośląskie podczas Drużynowych Wojewódzkich Mistrzostw Polski w badmintonie.

Turniej odbywał się w dniach 12–14 czerwca 2026 roku w Strzelcach Opolskich i zgromadził najlepszych zawodników reprezentujących województwa z całego kraju. W rywalizacji uczestniczyli badmintoniści z kategorii młodzik młodszy, młodzik, junior młodszy, junior oraz młodzieżowiec.

Jakub reprezentował województwo dolnośląskie w kategorii juniorów. Podczas całego turnieju rozegrał pięć pojedynków, z których aż cztery zakończył zwycięstwem, w znacznym stopniu przyczyniając się do zdobycia przez swoją drużynę tytułu Mistrza Polski.

W drodze do finału nasz uczeń pokonał reprezentantów województw śląskiego, małopolskiego oraz opolskiego, prezentując wysoki poziom sportowy, znakomite przygotowanie i ogromną wolę walki. Jego postawa na korcie była przykładem determinacji oraz zaangażowania w osiągnięcie wspólnego celu.

Zdobycie Drużynowego Mistrzostwa Polski Województw U19 jest ogromnym osiągnięciem, które potwierdza talent, ciężką pracę i systematyczność Jakuba. Sukces ten stanowi powód do dumy dla całej społeczności szkolnej i jest doskonałym przykładem łączenia nauki z rozwijaniem sportowej pasji.

Serdecznie gratulujemy Kubie zdobycia tytułu Mistrza Polski i życzymy kolejnych sukcesów sportowych oraz realizacji wszystkich planów i marzeń.

Konkurs Języka Angielskiego „Gramatyka Angielska Nie Gryzie”

  •  Drukuj 
Szczegóły
Martyn logo
NEWSY
16 czerwiec 2026

W naszej szkole odbył się konkurs języka angielskiego „Gramatyka Angielska Nie Gryzie”, w którym udział wzięło 18 uczniów z różnych klas technikum i liceum. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją znajomość zagadnień gramatycznych oraz umiejętność praktycznego wykorzystania języka angielskiego.

Maksymalnie można było zdobyć 50 punktów. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a o miejscach na podium decydowały pojedyncze punkty.

Wyniki konkursu:

  • I miejsce – Marcel Fela – 35 pkt (70%)
  • II miejsce ex aequo – Amelia Staryś – 33 pkt (66%)
  • II miejsce ex aequo – Emilia Staryś – 33 pkt (66%)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom osiągnięcia bardzo dobrych wyników oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, zaangażowanie i chęć rozwijania swoich umiejętności językowych. Mamy nadzieję, że konkurs był okazją do sprawdzenia swojej wiedzy, a także motywacją do dalszej nauki języka angielskiego.

Życzymy kolejnych sukcesów i zapraszamy do udziału w następnych edycjach konkursu!

10.06.2026r. Dzień Bez Papierosa.

  •  Drukuj 
Szczegóły
Martyn logo
NEWSY
15 czerwiec 2026

W ramach obchodów Światowego Dnia bez Papierosa w naszej szkole odbyły się prelekcje edukacyjno-profilaktyczne z prezentacją multimedialną dla wytypowanych klas oraz

Akcja : ,, UWAGA SMOKOLAJZER. ” Z udziałem Pracownika Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Złotoryi p. Beaty Ardelli oraz p. Elżbiety Makowskiej - przedstawiciela Wydziału Spraw Społecznych przy Starostwie  Powiatowym  w Złotoryi.

Akcja ,, UWAGA SMOKOLAJZER” miała miejsce na Holu , na I piętrze w trakcie długiej przerwy i dwóch następnych. Uczniowie chętni oraz pracownicy szkoły  pod fachową opieką pracownika PSSE w Złotoryi mogli wykonać badanie tzw. ,,smokolajzerem”, w celu zbadania pomiaru stężenia tlenku  węgla (CO) w wydychanym powietrzu. Były też udzielane porady dotyczące profilaktyki palenia tytoniu.  W sumie w prelekcjach wzięło udział 93 uczniów z klas: 1a, 1c, 1 tl, 1 tai, 2 ti, 2c.  

 

             Koordynator:

Pedagog szkolny -  Anna Prokop

  • Click to enlarge image whatsapp image 2026-06-11 at 08.47.34 (1).jpeg
  • Click to enlarge image whatsapp image 2026-06-11 at 08.47.34.jpeg
  • Click to enlarge image whatsapp image 2026-06-11 at 08.47.35 (1).jpeg
  • Click to enlarge image whatsapp image 2026-06-11 at 08.47.35 (2).jpeg
  • Click to enlarge image whatsapp image 2026-06-11 at 08.47.35 (3).jpeg
  • Click to enlarge image whatsapp image 2026-06-11 at 08.47.35 (4).jpeg
  • Click to enlarge image whatsapp image 2026-06-11 at 08.47.35 (5).jpeg
  • Click to enlarge image whatsapp image 2026-06-11 at 08.47.35.jpeg
  • Click to enlarge image whatsapp image 2026-06-11 at 08.47.36 (1).jpeg
  • Click to enlarge image whatsapp image 2026-06-11 at 08.47.36 (2).jpeg
  • Click to enlarge image whatsapp image 2026-06-11 at 08.47.36 (3).jpeg
  • Click to enlarge image whatsapp image 2026-06-11 at 08.47.36 (4).jpeg
  • Click to enlarge image whatsapp image 2026-06-11 at 08.47.36.jpeg
  • Click to enlarge image whatsapp image 2026-06-11 at 08.47.37 (1).jpeg
  • Click to enlarge image whatsapp image 2026-06-11 at 08.47.37 (2).jpeg
  • Click to enlarge image whatsapp image 2026-06-11 at 08.47.37.jpeg
  •  

Złote Szkoły NBP

  •  Drukuj 
Szczegóły
Martyn logo
NEWSY
16 czerwiec 2026

NASZ SUKCES! 🏆🏅Ogromny powód do dumy! 🏅

Technikum Ekonomiczne Zespołu Szkół Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Złotoryi zdobyło tytuł „Złotej Szkoły NBP” VI edycji (2025/2026) oraz nagrodę dodatkową przyznawaną za najlepiej wykonane zadania "Złota Setka". 🏅🏆💰

To efekt zaangażowania naszych uczniów, którzy stworzyli Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej i realizowali działania w ramach programu Narodowego Banku Polskiego o temacie „Zadbaj o swoje finanse z wiedzą o banku centralnym”.🪙💰💵💶💳

Skład zwycięskiej Drużyny: Nikola Herba, Julia Frydryk, Oliwia Morawiec, Paulina Gabrych, Natalia Cudzik, Hanna Posadowska, Wiktor Galar, Michał Kalinowski, Dawid Rzepka, Wiktor Lorek. Serdecznie gratulujemy!🎊🎉💪🥰

Projekt zrealizowała z uczniami Pani Alicja Słonina, a koordynowała Pani Joanna Karwan. 💐🥰

Serdecznie dziękujemy za współpracę i przekazanie nam wiedzy praktycznej Panu Piotrowi Nowak Dyrektorowi Oddziału banku PKO BP w Złotoryi. 🏦🌹Wspaniałym pracownikom oddziału dziękujemy za możliwość poznania ich pracy. 🌷

Wierzymy, że nasz sukces będzie doskonałą inspiracją dla kolejnych uczniów i przyczyni się do szerzenia wiedzy ekonomicznej wśród młodzieży naszej szkoły. 🥰

  • Click to enlarge image 20260225_110130(2)(1).jpg
  • Click to enlarge image 20260303_090619.jpg
  • Click to enlarge image 20260303_091756.jpg
  • Click to enlarge image messenger_creation_e2ec2536-3fd1-4ee4-9e46-76209e522017.jpeg
  •  

Dziewczęta najlepsze w województwie.

  •  Drukuj 
Szczegóły
Martyn logo
NEWSY
09 czerwiec 2026

Awans do finału „Srebrnych Muszkietów”

Znakomity sukces odnieśli reprezentanci naszej szkoły podczas wojewódzkich eliminacji zawodów strzeleckich „O Srebrne Muszkiety”, które odbyły się 28 maja 2026 roku na strzelnicy Wojskowego Klubu Sportowego we Wrocławiu. Szczególnie imponująco zaprezentowała się drużyna dziewcząt, zdobywając pierwsze miejsce i zapewniając sobie awans do finału ogólnopolskiego.

Zwycięski zespół tworzyły: Maja Walczyk, Julia Walczyk oraz Adrianna Łukasiewicz. Nasze zawodniczki okazały się bezkonkurencyjne w klasyfikacji drużynowej, sięgając po tytuł mistrzyń województwa. Jednocześnie obroniły tytuł wywalczony przed rokiem.

Równie udanie przebiegała rywalizacja indywidualna. Najlepszą zawodniczką zawodów została Julia Walczyk, która wywalczyła I miejsce. Na drugim stopniu podium stanęła Adrianna Łukasiewicz, potwierdzając wysoką formę reprezentantek naszej szkoły.

W eliminacjach uczestniczyła także drużyna chłopców w składzie: Franciszek Radź, Tomasz Woźniak oraz Krzysztof Dechnik. Mimo że zespołowi nie udało się wywalczyć miejsca na podium w klasyfikacji drużynowej, bardzo dobrze zaprezentował się Krzysztof Dechnik, który w rywalizacji indywidualnej zdobył III miejsce.

Teraz pozostaje trzymać kciuki za występ dziewcząt w finale centralnym zawodów „O Srebrne Muszkiety 2026”.

  • Click to enlarge image img_20260528.jpg
  • Click to enlarge image img_20260528_135108267_hdr.jpg
  • Click to enlarge image img_20260528_13534250.jpg
  • Click to enlarge image img_202606.jpg
  •  

Więcej artykułów…

  1. Terminy Egzaminów Zawodowych Czerwiec 2026
  2. Informacja
  3. ,,Zmienność decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia”
  4. Informacja

Dane Kontaktowe

ul. Wojska Polskiego 50, 59-500 Złotoryja

E-mail: zsz@zszzlotoryja.pl

E-doręczenia: AE:PL-51506-58853-VGFRI-33

 

 Telefon

tel 768 783 647

tel kom. 509 960 557

O Szkole

Zespół Szkół Zawodowych jest największą szkołą w powiecie złotoryjskim, w skład którego wchodzą:


    5 - letnie technikum
    4 - letnie liceum ogólnokształcące o profilu wojskowo - policyjnym oraz promedycznym
    3 - letnia branżowa szkoła I stopnia.


Obecnie w szkole uczy się ponad 750 uczniów w 34 oddziałach.
Dysponujemy nowocześnie wyposażonymi salami lekcyjnymi, 2 wyremontowanymi salami gimnastycznymi, 2 siłowniami oraz kompleksem boisk Orlik, w skład którego wchodzą m.in. boisko do piłki nożnej, piłki koszykowej, bieżnia oraz profesjonalne boisko do piłki siatkowej plażowej.
Do dyspozycji uczniów jest również biblioteka, sklepik szkolny oraz miejsce do odpoczynku.

 
Facebook youtube

©2023 Wiktoria Chodacz. Wszelkie prawa zastrzeżone