Uczeń Technikum Logistycznego Drużynowym Mistrzem Polski!
Z ogromną dumą informujemy o kolejnym sukcesie sportowym naszego ucznia. Jakub Kowalski, uczeń klasy IV Technikum Logistycznego, zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii U19, reprezentując województwo dolnośląskie podczas Drużynowych Wojewódzkich Mistrzostw Polski w badmintonie.
Turniej odbywał się w dniach 12–14 czerwca 2026 roku w Strzelcach Opolskich i zgromadził najlepszych zawodników reprezentujących województwa z całego kraju. W rywalizacji uczestniczyli badmintoniści z kategorii młodzik młodszy, młodzik, junior młodszy, junior oraz młodzieżowiec.
Jakub reprezentował województwo dolnośląskie w kategorii juniorów. Podczas całego turnieju rozegrał pięć pojedynków, z których aż cztery zakończył zwycięstwem, w znacznym stopniu przyczyniając się do zdobycia przez swoją drużynę tytułu Mistrza Polski.
W drodze do finału nasz uczeń pokonał reprezentantów województw śląskiego, małopolskiego oraz opolskiego, prezentując wysoki poziom sportowy, znakomite przygotowanie i ogromną wolę walki. Jego postawa na korcie była przykładem determinacji oraz zaangażowania w osiągnięcie wspólnego celu.
Zdobycie Drużynowego Mistrzostwa Polski Województw U19 jest ogromnym osiągnięciem, które potwierdza talent, ciężką pracę i systematyczność Jakuba. Sukces ten stanowi powód do dumy dla całej społeczności szkolnej i jest doskonałym przykładem łączenia nauki z rozwijaniem sportowej pasji.
Serdecznie gratulujemy Kubie zdobycia tytułu Mistrza Polski i życzymy kolejnych sukcesów sportowych oraz realizacji wszystkich planów i marzeń.





