Tradycyjnie uczniowie szkół ponadpodstawowych rozpoczęli sezon zawodów lekkoatletycznych. W Zgorzelcu 21.04.2026 odbył się Finał Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej w którym wzięły udział 33 reprezentacje szkolne i ponad 400 zawodniczek i zawodników.
Nasza reprezentacja ZSZ w bardzo dobrym stylu osiągnęła wysokie lokaty. Dziewczynki w składzie : W. Maślanka , H. Brezman, M. Pawlak, A. Naumenko,G. Górajec, M.Tokarz, W. Piendel, Z. Filipowicz, N. Bogdan, L. Głuszczyńska, K. Wankiewicz, W. Handor, J. Galar, J. Seberger uplasowały się na XI miejscu a indywidualnie najlepiej wypadły :
III m w pchnięciu kulą – Karina Wankiewicz
IV m w biegu na 1500m - Zuzanna Filipowicz
VIII m w biegu na 800 m - Wiktoria Piendel
Chłopcy uplasowali się na VIII m drużynowo w składzie: A. Więdłocha ,M. Chamski, S. Ochwat, K. Nowaczewski, J. Sabura, J. Kowalski, T.Wieczorek, K. Bocheński, B. Bober, M. Terembuła, F. Goda, D. Krupa, K. Domański, W. Wolniak a indywidualnie najlepsze wyniki osiągnęli :
II m w pchnięciu kulą – Karol Domański
III m w biegu na 400m –Jakub Sabura
IV m w rzucie oszczepem - Wiktor Wolniak
V m w biegu na 800 m – Jakub Kowalski
VII m w biegu na 1500 m – Kacper Bocheński
VII m sztafeta 4x100 m ( A.Więdłoch, M. Chamski, J. Sabura, K. Chmara )
Wszystkim Zawodniczkom i Zawodnikom BAAAAARDZOOOO DZIĘKUJEMY za zaangażowanie , fajną atmosferę i godne reprezentowanie naszej szkoły Zespołu Szkół Zawodowych. A w szczególności Wielkie Podziękowania należą się Naszym Drogim Absolwentom Malwinie, Oli, Kacprowi i Adamowi , Jakubowi że zawsze mogliśmy na WAS liczyć !!!!
E. Mularczyk ,A. Baliński, M. Karpiński