„WIOSENNE PORZĄDKI NA GRZĄDKACH”,
czyli Szkolny Konkurs Ortograficzny
W dniu 31.03.2026r. odbył się szkolny Konkurs Ortograficzny zatytułowany „Wiosenne porządki na grządkach”. Udział w zmaganiach językowych wzięło 12 uczniów z klas Branżowej Szkoły I Stopnia. Najlepiej wypadły uczennice klasy 2c: I miejsce Oliwia Nabrdalik i II miejsce Lena Kieleczawa. Zaś III miejsce zajął Oliwier Tatur z klasy 2b. Wyróżnienie przypadło Annie Gładun z klasy 1a.
Konkurs sprawdzał umiejętności prawidłowego zapisu interpunkcyjnego, stosowania wielkiej i małej litery , oraz oczywiście znajomości zasad polskiej ortografii. W związku z porą roku w dyktandzie znalazły się „wiosenne” ortogramy.
W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa mistrzowie szkolnej ortografii i interpunkcji otrzymali cenne nagrody książkowe.
Konkurs przygotowała i przeprowadziła: Monika Kubicz
WYNIKI KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO KLAS SZKOŁY BRANZOWEJ I STOPNIA
