W dniach 19 i 20 listopada b.r. zorganizowano zajęcia o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pod nazwą : Tydzień profilaktyki w szkole. We współpracy z przedstawicielem Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Złotoryi. I tak 19 listopada przeprowadzono zajęcia dotyczące Profilaktyki Zakażeń HIV/AIDS z udziałem klas: 3 lpr, 3 ti, 4 tl i 4 tm. W/w zajęcia przeprowadzono w związku z obchodami Światowego Dnia Walki z HIV i AIDS, który z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988r. – obchodzony jest co roku - 1 grudnia. W celu zwiększenia świadomości na temat HIV/AIDS , walki ze stygmatyzacją i wspierania osób żyjących z wirusem, przypominając o potrzebie profilaktyki , testowania oraz solidarności społecznej.
Natomiast 20 listopada w związku ze Światowym Dniem Rzucania Palenia zorganizowano zajęcia warsztatowo- edukacyjne pod nazwą ,, Nowe formy – Stare pułapki „ - Życie bez nikotyny oraz akcję profilaktyczną. W w/w zajęciach udział wzięły klasy : 1 lop i 1 thm. Uczniowie po zapoznaniu się z prezentacją multimedialną mieli możliwość przebadania się za pomocą urządzenia pod nazwą smokolajzer, w kierunku zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Akcja profilaktyczna miała na celu zwiększyć świadomość uczniów naszej szkoły na temat szkodliwości palenia papierosów głównie e – papierosów oraz zachęcić do rzucenia tego zgubnego nałogu. W Polsce obchody tego dnia organizowane są od 1991 roku. W w/w zajęciach łącznie udział wzięło 112 uczniów naszej szkoły.
Koordynator:
Pedagog szkolny - Anna Prokop