27 listopada 2025 r. w nowoczesnej hali sportowej Metchpoint w Ślęzie koło Wrocławia odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w Badmintonie Szkół Ponadpodstawowych. Na starcie stanęły po trzy najlepsze drużyny z czterech stref: legnickiej, jeleniogórskiej, wałbrzyskiej oraz wrocławskiej. Łącznie dwanaście zespołów rywalizowało o tytuł najlepszej drużyny regionu oraz awans do Mistrzostw Polski w Głubczycach.

Faza grupowa – pewna gra i zasłużone zwycięstwo

Zawody rozgrywano systemem grupowo-pucharowym, co sprawiało, że od pierwszego meczu trzeba było zachować maksymalną koncentrację. Nasza drużyna znakomicie rozpoczęła turniej, prezentując równą i skuteczną grę. Efekt? Pierwsze miejsce w grupie i pewny awans do fazy pucharowej.

Ćwierćfinał pełen emocji

W ćwierćfinale los zestawił nas z IX LO z Wrocławia – zespołem naszpikowanym zawodnikami ligowymi, uznawanym za jednego z głównych faworytów turnieju. Spotkanie okazało się prawdziwym badmintonowym thrillerem. Po zaciętej walce nasi zawodnicy pokazali ogromny charakter i determinację, ostatecznie zwyciężając i meldując się w półfinale.

Półfinał – dramat na kortach i starcie z Elektronicznymi Zakładami Naukowymi

W półfinale zmierzyliśmy się z kolejnym bardzo wymagającym rywalem – Elektronicznymi Zakładami Naukowymi z Wrocławia. Mecz od początku był niezwykle wyrównany i pełen długich, efektownych wymian.

Poziom półfinałów był wyjątkowo wysoki – we wszystkich drużynach, które dotarły do tej fazy, grali zawodnicy ligowi trenujący na co dzień w swoich klubach. Wyjątek stanowił jedyny niezrzeszony badmintonista w półfinałach – nasz zawodnik, Błażej Kobza, który mimo braku klubowego zaplecza walczył jak równy z równym.

Po dramatycznym meczu przegraliśmy 2:3, co przekreśliło szanse na awans do finału oraz wyjazd na Mistrzostwa Polski.

IV miejsce – ambitna walka do samego końca

Ostatecznie nasi zawodnicy zakończyli mistrzostwa na IV miejscu, co – biorąc pod uwagę poziom rywalizacji – jest bardzo dobrym wynikiem. Drużyna wykazała ogromną ambicję, zaangażowanie i odporność psychiczną.

W barwach naszego zespołu zagrali:

  • Jakub Kowalski
  • Błażej Kobza – jedyny niezrzeszony zawodnik w półfinałach, który zasłużył na szczególne uznanie

Dziewczęta – ambitna postawa i IX miejsce

Swoją rywalizację rozegrały również nasze zawodniczki, które po ambitnej walce zajęły IX miejsce.

Skład drużyny dziewcząt:

  • Kinga Gliwa
  • Magda Miturska
  • Maja Walczak

Choć nie udało się wywalczyć awansu do Głubczyc, zdobyte doświadczenie i poziom gry obu naszych reprezentacji pozwalają z optymizmem patrzeć na kolejne sezony. Gratulacje dla naszych zawodników i zawodniczek za walkę, determinację i ogromne sportowe emocje!

Opiekun: Grzegorz Kufel