Na nietuzinkowy sposób zwiedzenia miasta oraz poznania jego najciekawszych miejsc wpadły uczennice klasy 2c : Oliwia Nabrdalik i Maja Sajewicz. Dziewczyny  zorganizowały jednodniowy wyjazd do Wrocławia, którego celem było zobaczenie najważniejszych zabytków miasta, rozwiązanie zagadek interaktywnych związanych z jego historią, a wszystko to w formie „escaperoomu na powietrzu”.  „Moonstreet” to  aktywna forma gry polegająca na grupowej współpracy, korzystaniu  z aplikacji i poruszaniu się wytyczonymi przez dobre odpowiedzi wskazówkami. 19 osób, w tym 13 z klasy 2c podzielonych na 4 grupy pokonały łącznie kilkanaście kilometrów zaglądając do zakamarków wrocławskiego Rynku, szukając krasnali, ukrytych listów , ikon, odczytując znaki, dokonując obliczeń , aby wreszcie zdobyć tytuł „Króla Dwumiasta” i zakończyć grę, zdobywając słodką nagrodę.

Dzień 25.11.2025r. sprzyjał uczestnikom, a piękno i klimat magicznego  Wrocławia zostało podkreślone przez odbywający się Jarmark Bożonarodzeniowy.

Oświeceniowa zasada Krasickiego zakładająca łączenia przyjemnego  z pożytecznym została w 100 % wykonana!!