Uczniowie klas 2 tel, 2 lop, 3 te, 3 tmh, 4tmp z naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowej wycieczce edukacyjnej zorganizowanej w ramach projektu unijnego „Mistrzowie Eksperymentu”. Uczniowie mieli okazję odwiedzić Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i uczestniczyć w profesjonalnych warsztatach prowadzonych przez pracowników uczelni.
Podczas zajęć młodzież wraz z panią Edytą Judzińską i panią Anetą Rabską-Ślufik, pracowała ze spektrometrami, spektroskopami i mikroskopami. Poznając tajniki pracy laboratoryjnej i nowoczesnych technik biologicznych. Uczestnicy samodzielnie wykonywali doświadczenia, analizowali próbki i sprawdzali, jak wygląda praca naukowca „od kuchni”, rozwiązując zagadki badawcze.
Wyjazd pozwolił uczniom nie tylko poszerzyć wiedzę, ale również zobaczyć, że nauka może być fascynującą przygodą. Celem zajęć było rozwinięcie kompetencji przyszłości takich jak myślenie krytyczne, współpraca, samodzielność i kreatywność.