11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości na złotoryjskim Rynku odbyło się ślubowanie klas pierwszych o profilu wojskowym, policyjnym i promedycznym LO naszej szkoły.

Uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, rotę ślubowania odczytał dyrektor szkoły pan Zbigniew Mularczyk. Najbardziej wyróżniający się uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Aktywny udział w ślubowaniu wzięli absolwenci klas mundurowych (Julia Szklarz - studentka Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Kamil Zieliński - funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji  w Złotoryi oraz Aleksandra Łazuch dyplomowana pielęgniarka zatrudniona w szpitalu im. A. Wolańczykaw Złotoryi), którzy asystowali przy wręczaniu aktów ślubowania pierwszoklasistom.

Licznie zgromadzone rodziny i znajomi uczniów nie kryli łez wzruszenia i dumy ze swoich dzieci.

Całość uroczystości zakończyła defilada 150 uczniów biorących udział w ślubowaniu.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Powiatowych Obchodach Święta Niepodległości. Delegacja młodzieży  wraz dyrekcją złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem Niepodległości.

Dziękujemy za zdjęcia nauczycielowi – panu Danielowi Kiewro.

Uroczystość poprowadził – ppor. Marcin Woźniak