#BezpiecznyDolnyŚląsk
Pod takim hasłem w dniu 7 listopada 2025r. w ZOK-u miało miejsce spotkanie z wojewodą dolnośląskim panią Anną Żabską. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa narodowego oraz współczesnych zagrożeń dla mieszkańców naszego terenu. Wystąpienia gości dotyczyły ogólnego bezpieczeństwa Polski oraz ochrony ludności w czasie zagrożenia.
Podczas tzw. panelu ekspertów wypowiadali się specjaliści różnych dziedzin na temat zabezpieczenia mienia, osób oraz postępowania w razie wystąpienia różnych zagrożeń.
Zapoznaliśmy się też Poradnikiem Bezpieczeństwa oraz jak wyposażyć tzw. „plecak ucieczkowy”.
W spotkaniu uczestniczył dyrektor szkoły Zbigniew Mularczyk oraz klasy 2 LOp i 4 Tmp wraz z wychowawcami.
Opracowały: Wiktoria Baran oraz Natalia Barczyńska z klasy 2 LOp.