Jak corocznie 1 września zabrzmiał pierwszy dzwonek sygnalizujący rozpoczęcie nauki. Z tej okazji odbył się w naszej szkole uroczysty apel ,na którym szczególnie serdecznie w gronie społeczności naszej szkoły powitano uczniów klas pierwszych. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele organu prowadzącego szkołę- pani wice- starosta Beata Gralak, pan Paweł Choczaj, kierownik Wydziału Oświaty, przewodnicząca Rady Rodziców pani Marta Skraba , zaproszeni goście, grono pedagogiczne oraz rodzice. Szczególnie ważnym momentem było zaprzysiężenie nowych uczniów , gdzie słowa roty przedstawiciele klas pierwszych złożyli na sztandar szkoły.
W apelu wspomniano też o tragicznych wydarzeniach 1wrzesnia 1939 roku. Jest to kolejna, 86-ta rocznica wybuchu II wojny światowej , bohaterskiej obrony Westerplatte prowadzonej przez majora Henryka Sucharskiego, patrona naszej szkoły. W zaprezentowanych tekstach poetyckich K.K.Baczyńskiego ten czas wybrzmiał jako pełen smutku, tragizmu pokolenia ,śmierci i zagłady.
Dziś mogliśmy cieszyć się pięknym,wrześniowym dniem i radosnym początkiem nowego roku szkolnego.
Apel poprowadzili Lena Kieleczawa i Jakub Jabczuga, recytował Aleksander Szpanarski, piosenki wykonały Natalia Barczyńska , Amelia Korobajło,Patrycja Dudek i Gabriela Górajec, słowa przysięgi odczytał Filip Bielka.
Organizatorzy : M.Kubicz, M.Rojek.
Fot. Kiewro Daniel