W dniach 19-23 maja 2025r. klasa 3 LO uczestniczyła w obozie szkoleniowym w Dzikowcu Kłodzkim. Wyjazd został zorganizowany w ramach Zgrupowania Poligonowego „Ośrodek Szkolenia Zwiadowców – Strzelnica Safader” przez organizację Szkoła Kadetów.
W ramach ćwiczeń uczestnicy obozu przeszli szkolenie w ramach taktyki działań wojsk specjalnych, łączności, nawigacji lądowej, medycyny pola walki oraz strzelectwa.
Na koniec zgrupowania każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności.
Opiekę nad uczniami sprawował wychowawca klasy pan Krystian Kusiak oraz nauczyciel przedmiotów wojskowych i proobronnych pan Marcin Woźniak.
Uczennica klasy 3 LO: Weronika Bielak.